
AC 3500 SM wall mount (pair)
Soporte de pared para microaltavoces


Control device for active 5.1 multimedia speaker sets. Integrated Dolby/dts decoder, inputs for eight devices, remote control
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Anchura | 23,5 cm |
| Altura | 5,5 cm |
| Profundidad | 13,5 cm |
| Peso | 1 kg |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Entrada de audio estéreo RCA | 3 |
| Entrada coaxial de audio digital | 2 |
| Entrada óptica de audio digital | 1 |
| Entrada RCA 5.1 | 1 |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Dolby Digital | si |
| DTS Digital Surround | si |
| Dolby Pro Logic | si |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| DSP integrado | si |
| Display | si |
| Decodificador DD/dts/PLII integrado | si |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Mando a distancia | Infrarrojo |

| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Sección transversal | 1 mm² |

The CE 10 FCR micro satellite delivers unbelievable performance despite its compact size.
Thanks to a high-performance driver with an 80 mm diameter and a subwoofer with active filtering, it can powerfully play back the complete frequency range between mid-tone and treble without breaks or distortion. The curved front ensures better sound radiation than previous conventional constructions.
The acoustically transparent cover of the 9 x 9 centimetre sound marvel can be removed for “open” operation, but normally has a “floating” mounting: Benefits: Minimisation of edge reflections. A curved front provides improved sound radiation compared to previous constructions.
The supplied matching table stand ensures optimal placement options on a desk or shelf. An optional Shortlock bracket can be used to fasten and then horizontally/vertically swivel the cube. The separately available M 60 P base is an alternative stand placement option.
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Anchura | 9 cm |
| Altura | 9 cm |
| Profundidad | 9,8 cm |
| Peso | 0,43 kg |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Bornes de conexión | Clips de resorte |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Apropiado para receptor AV | si |
| Diámetro máximo del cable. | 2 mm |
| Diámetro del soporte de montaje. | 6 mm |
| Tapa frontal desmontable | si |
| Material de la carcasa | Plástico ABS |
| Superficie de la carcasa | Lacquer, high gloss |
| Blindaje electrostático | si |
| Volumen interno neto | 0,5 L |
| Soporte de pie integrado | si |
| Altavoces de banda ancha (número por altavoz) | 1 |
| Altavoces de banda ancha (diámetro) | 80 mm |
| Altavoces de banda ancha (Material) | Celulosa |
| Potencia continua en vatios (IEC - Larga duración) | 50 W |
| Sensibilidad (2,83 V / 1 m) | 83 dB |
| Rango de frecuencia de/a | 180 - 20000 Hz |
| Respuesta de impulso (Ruido IEC de corta duración) | 100 W |
| Impedancia nominal | 4 - 8 Ohm |
| Principio de acústica | Sistema de 1 vías |
| Diseño de la carcasa | cerrada |
Los accesorios necesarios están incluidos en el pedido.