
Advantage C3535S 5.1 home cinema cable-set 30 m²
Set de cable de cine en casa 5.1 para habitaciones de hasta 30 m².


The M 4500 SW active subwoofer has low space requirements due to its upright design and small footprint. It features the latest power block model, extremely powerful RMS rating of 350 W and the most advanced neodymium magnets currently available anywhere in the world.
Measurements of this subwoofer confirm its breathtaking dynamics and extraordinary power, qualities that one might not expect based on external appearances. This subwoofer seems to pull sub-bass out of the basement. Whenever you want, you can recreate the sound of a pride of wild lions roaring through your living room in quite an authentic fashion. Provided your neighbours play along.
Please note: the spikes pictured are optional accessories only.
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Anchura | 32,8 cm |
| Altura | 46,2 cm |
| Profundidad | 31,8 cm |
| Peso | 15,8 kg |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Salida de audio estéreo RCA | 1 |
| Entrada de audio estéreo RCA | 1 |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Controlador de frecuencia (rango). | 40 - 240 Hz |
| Regulador de nivel | Analogue |
| Potencia de salida Canal de subwoofer "sinusoidal" | 250 W |
| Potencia máxima de salida Canal de subwoofer | 350 W |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Frecuencia de corte inferior (-3 dB). | 25 Hz |
| Ranura de ecualizacón (Posición) | Parte posterior |
| Blindaje electrostático | si |
| Woofers (número por altavoz) | 1 |
| Woofer (diámetro) | 250 mm |
| Woofer (Material) | Celulosa |
| Diseño de la carcasa | Bassreflex |

The extremely compact M 450 FCR satellite speakers are perfectly suited for all of the channels in a home cinema: Front, centre or rear – these solid, miniature speakers are perfect for each of these roles.
The D’Apollito configuration has been ‘borrowed’ from the THX standard and provides a wide listening range with extremely fine detailing. This is very important for ensuring the intelligibility of speech!
The miniaturised horizontal version of these same speakers is available in a tastefully discreet design with a classy cherry wood finish. The compact cabinet dimensions and understated appearance ensures that these speakers are never obtrusive – much to the contrary, they have been designed to allow for your own specific living requirements.
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Anchura | 31 cm |
| Altura | 17,5 cm |
| Profundidad | 9 cm |
| Peso | 2,75 kg |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Bornes de conexión | Terminales de tornillo |
| Potencia mínima recomendada del amplificador | 20 W |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Apropiado para receptor AV | si |
| Apto para clavija banana | si |
| Diámetro máximo del cable. | 4 mm |
| Blindaje electrostático | si |
| Tweeters (número por altavoz) | 1 |
| Tweeter (diámetro) | 28 mm |
| Tweeter (material) | Tejido |
| Medio grave (número por altavoz) | 2 |
| Medio grave (diámetro) | 90 mm |
| Madio grave (material) | Polipropileno |
| Potencia continua en vatios (IEC - Larga duración) | 120 W |
| Respuesta de impulso (Ruido IEC de corta duración) | 170 W |
| Impedancia nominal | 4 - 8 Ohm |
| Diseño de la carcasa | cerrada |
Comprueba si los cables de conexión necesarios están incluidos en el pedido.

Cable de altavoz 2 x 2,5 mm².

Cable cinch mono de alta gama para subwoofer.

Conector banana, chapado en oro con terminal de rosca.

Soporte de pared para altavoces compactos en formato clásico de gabinete de madera y dipolos.