
AC 3500 SM wall mount (pair)
Soporte de pared para microaltavoces


This highly compact two-way system comes with a classy high-gloss finish and protective metal grille. These satellite speakers are used for the stereo front channels as well as the two rear channels. This system utilises an 80 mm mid-range driver and a 20 mm dome tweeter together with a precisely tuned crossover to achieve outstanding audio quality. The considerable weight of these micro-speakers reflects the high quality of the technical components within.
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Anchura | 9,6 cm |
| Altura | 13 cm |
| Profundidad | 12 cm |
| Peso | 0,85 kg |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Blindaje electrostático | si |
| Soporte de pared | si |
| Tweeters (número por altavoz) | 1 |
| Tweeter (diámetro) | 20 mm |
| Tweeter (material) | Tejido |
| Woofers (número por altavoz) | 1 |
| Woofer (diámetro) | 80 mm |
| Potencia continua en vatios (IEC - Larga duración) | 40 W |
| Respuesta de impulso (Ruido IEC de corta duración) | 70 W |
| Impedancia nominal | 4 - 8 Ohm |
| Diseño de la carcasa | cerrada |
Los accesorios necesarios están incluidos en el pedido.