
MUTE BT
Sound of silence

Equipped with Bluetooth 4.0, up 20 hours of battery runtime and integrated handsfree function, the AIRY is the perfect pair of headphones for listening to music, chatting with friends, and gaming. Featherlight yet robust with a linear sound that still packs a mighty bass punch, the AIRY is well-equipped for any genre of music and just about any occasion when you want access to audio on the go. Works with any Bluetooth-enabled device or per a standard cable included with delivery.

On-ear wireless Bluetooth headphones with integrated handsfree function, comfortable yet highly robust design and mega Teufel sound.
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Entrada de conector hembra 3,5 mm | 1 |
| Bluetooth | si |
| Bluetooth aptX | si |
| Manos Libres | si |
| Micro USB A | si |
| USB 2.0 | si |
| NFC | si |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Tipo de batería | Ión de Litio |
| Encendido/Apagado automático | Si |
| Función de ahorro de energía | si |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Rango de frecuencia de/a | 20 - 19500 Hz |
| Impedancia nominal | 32 Ohm |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Longitud del cable | 1,38 m |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Peso | 0,15 kg |