
Cable de subwoofer de 2,5 m C3525W
Cable cinch mono de alta gama para subwoofer.

The three 130mm bass drivers on this subwoofer provide an unrivalled, low-range bass with 33Hz (-3dB) low end frequency thanks to an integrated outer layer and optimal Klippel measuring technology. The subwoofer can be placed vertically or horizontally.

The US 5305/1 SW is a slender, high-performance subwoofer with 150 watt Class D amplifier and three 130 mm long-throw woofers that achieve an impressive 33 Hz (-3 dB) low end. The reinforced enclosure has a bass reflex vent that employs Teufel's proprietary air stream technology for the avoidance of wind noise. Horizontal or vertical placement is possible with this subwoofer. The automatic stand-by mode uses just under 0.5 watts - good news for your wallet and the environment.
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Anchura | 21 cm |
| Altura | 49,6 cm |
| Profundidad | 50 cm |
| Peso | 15,6 kg |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Entrada RCA/Cinch | 1 |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Tensión de alimentación | 230V AC 50Hz V |
| Encendido/Apagado automático | Si |
| Corriente de entrada máxima | 230 W |
| Cable de alimentación para aparatos de conexión en | si |
| Nivel de protección | 2 |
| Fusible | si |
| Función de ahorro de energía | si |
| Consumo en modo de reposo | 0,5 W |
| Control de nivel de entrada | si |
| Regulador de nivel | si |
| Potencia de salida Canal de subwoofer "sinusoidal" | 150 W |
| Potencia máxima de salida Canal de subwoofer | 190 W |
| Configuración del amplificador | 1.0 |
| Tecnología de amplificación | Class D |
| Conexión de amplificación | 1 |
| Descripción | Ítem |
|---|---|
| Frecuencia de corte inferior (-3 dB). | 33 Hz |
| Apropiado para receptor AV | si |
| Ranura de ecualizacón (Posición) | Front |
| Ranuras de ecualización | 2 |
| Diámetro del soporte de montaje. | 6 mm |
| Material de la carcasa | MDF |
| Superficie de la carcasa | Laminado mate |
| Blindaje electrostático | si |
| Volumen interno neto | 35 L |
| Soporte de pie integrado | si |
| Woofers (número por altavoz) | 3 |
| Woofer (diámetro) | 130 mm |
| Woofer (Material) | polipropileno |
| Rango de frecuencia de/a | 33 - 250 Hz |
| Nivel máximo de presión sonora | 108 dB/1m |
| Principio de acústica | Sistema de 1 vías |
| Diseño de la carcasa | Bassreflex |
Comprueba si los cables de conexión necesarios están incluidos en el pedido.